Troszczymy się o zdrówko szczeniaków z marką Purina
Purina to wiodąca firma w branży wytwórców karm dla stworzeń. Marka od przeszło osiemdziesięciu lat realizuje doświadczenia nad udoskonaleniem jakości i dodatkowo przystosowaniem pożywienia do niepowtarzalnych potrzeb zwierząt, w zależności od fazy ich rozrostu, stanu zdrowia, sposobu życia. Purina nie wyłącznie realizuje normy w charakterze żywienia pupili domowych, jednakowoż stara się je wykraczać.
Purina świadczy bogaty wybór żywności dla psiaków, których formuły zostały opracowane przez ekspertów. Są to wówczas karmy obejmujące zbiór składników odżywczych we określonych proporcjach, pozwalające pieskom utrwalić zdrowie i odpowiednią formę na długo.
Najbardziej znaczącą linią karm Purina dla piesków staje się Purina Pro Plan. Powstała w rezultacie wielu lat doświadczeń nad żywieniem psiaków, wykonywanych przez dietetyków i specjalistów weterynarii. Najoryginalniejsze, niezwykle zaawansowane i dodatkowo funkcjonalne połączenie składników odżywczych to Purina Pro Plan z formułą Optinutrition. Purina Pro Plan z Optinutrition wkomponowuje się do potrzeb danego psa. Z Purina zawsze, obojętnie od sytuacji, w której odnajdzie się szczeniak, istnieje rozwiązanie żywieniowe dostrojone do jego zdrowotnych potrzeb. Seria karm Purina Pro Plan posiada prawidłową karmę dla piesków małych, dojrzałych i także starych, odmian drobnych, średnich i dodatkowo wysokich, tudzież z konkretnymi uciążliwościami.
Wyjątkowo cenny dla dalszego rozrostu i dodatkowo zdrowia psa staje się pierwszy rok jego życia. W tym okresie szczenię domaga się dodatkowego jedzenia, o podwyższonej dawce poszczególnych składników, zwłaszcza białka, by w trakcie rozwoju rozwijały się mocne mięśnie, zdrowe kości i dodatkowo zęby. Szczeniak pragnie też stymulacji systemu odpornościowego. Specjalnie dla małych psiaków oryginalnych odmian i dodatkowo wielkości stworzono karmy Purina Pro Plan z formułą Optistart.
Towary Purina dla szczeniąt z formułą Optistart to: Purina Pro Plan Large Athletic Puppy, Purina Pro Plan Large Robust, Purina Pro Plan Medium Puppy, Purina Pro Plan Puppy Small & Mini.
Karmy pozwalające dorosłym szczeniakom utrwalić jak najdłużej zdrowie i dodatkowo atrakcyjną formę to wówczas Purina Pro Plan z formułą Optihealth. Dla dowolnego czworonoga wyszukamy korzystną karmę Purina, w współzależności od jego rasy, wielkości, stylu życia. Są to zatem między innymi wyroby: Purina Pro Plan Medium Adult z formułą Optibalance i także Purina Pro Plan Small & Mini Adult – suche karmy wartościowe w kurczaka, wyodrębnione ze względu na wielkość psiaka.
Purina Pro Plan przedstawia w ofercie też karmy dla psiaków powyżej siódmego roku życia. W tymże wieku pojawiają się początkowe symptomy powiązane ze starzeniem się: dylematy trawienne, sztywność stawów, zredukowana sprawność intelektualna. Przynosząc psiakowi karmy Purina Pro Plan Medium & Large Adult 7+ z formułą Opitage, zmieniamy jego ogólny stan zdrowia i dodatkowo jakość życia.
Purina przygotowała zarówno karmy pozwalające na szybszy powrót do zdrowia i zmniejszenie sygnałów choroby. Są to wówczas: Purina Pro Plan z formułą Optiderma na problemy skórne, Purina Pro Plan z formułą Optiweight dla szczeniaków z nadwagą, Purina Pro Plan z formułą Optidigest dla czułych żołądków.
Należałoby zabiegać o zdrowie i także właściwe samopoczucie czworonożnych przyjaciół z karmą Purina.

https://www.krakvet.pl/obroza-dla-psa-c-129.html obroża dla psa

Drapak dla kota – dlaczego jest konieczny?
Zapewne każdy chociaż raz widział pupila, który napiętymi łapami rysuje pewien przedmiot. W mieszkaniu nierzadko ofiarą pada sofa, fotel, drewniany sprzęt, i choćby dywan. Reagujemy więc często, że kot „ostrzy szpony”.
Drapanie to jedna z naturalnych rzeczy, którą musi wykonywać każdy duży pupil. Natomiast nie chodzi tutaj bynajmniej o zaostrzenie pazurów, bo pazury każdy kot ma niezwykle ostre. Poduszeczki na łapach emitują zapach, którym kotek oznacza znane terytorium. Zostawia również ślady pazurów na przedmiotach, jednocześnie w celu poinformowania, iż to jego teren. Jeżeli kotek w ogóle nie interesuje się drapaniem, jest to dla nas sygnał, iż coś go nęka Drapak dla kota ustawiony w pomieszczeniu umożliwi ustrzec przed zniszczeniem nasze pufy.
Drapaki dla pupila gwarantują naszym pupilom komfort, są szczególnie potrzebne szczególnie pupilom przebywającym ciągle w lokum. Drapak dla kota przydaje się jeszcze do gimnastyki. Kotek rozpręża mięśnie, a na znacznie rozszerzonych drapakach ma okazję do nadzwyczaj trudnych rozrywek. Rozsądnie jest jak najprędzej przyzwyczaić kociaka do drapaka, by uratować przed podrapaniem stołki albo wersalkę.
Gdzie ustawić drapak dla kota?
Zazwyczaj kotki drapią przedmioty w miejscu, gdzie niejednokrotnie są właściciele, dlatego ofiarą może paść wersalka w salonie. Koty uwielbiają także zaznaczać znane otoczenie niedaleko drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się napotkać dowolne inne stworzenie, na przykład odmiennego kota.
Najlepiej jest ustawić drapak dla kota tam, gdzie widzieliśmy naszego kota drapiącego. Drapaki dla kotów, chociażby najdoskonalsze, ustawione w kiepskim miejscu będą stały wolne.
Jaki drapak dla kotka wybrać?
W sprzedaży są dostępne odmienne typy drapaków dla kotów.
Drapak może mieć formę dywanika z sizalu, który jest niewrażliwy na zniszczenia a może służyć pupilowi jak dostępne środowisko do drzemki. Jest to zatem najtańsza opcja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Ciekawe są również drapaki dla kotów w postaci drewnianego słupka, ustawionego na podkładce pionowo albo ukośnie, otulonego tkaniną. Takie drapaki można zdobyć w cenach od stu złotych do choćby kilku tysięcy złotych, gdy są bardziej rozbudowane, luksusowe, wyposażone w siedziska, budki, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może leżeć na podłodze albo być umocowany do ściany, a nawet do sufitu.
Drapak winien być przystosowany do wielkości kota. Zwykle drapaki dla kotów dostępne są w kilku różnych wymiarach. W sprzedaży są również drapaki dla kotów również dla hodowli, a także drapaki wodoodporne, przeznaczone do stawiania na zewnątrz, do wolier lub na balkony.
Na rynku typy drapaków dla kotów jest szczególnie obfita, mają one najróżnorodniejsze kształty, posiadają inne funkcje oraz akcesoria. Wybierając drapak dla kota, kierujmy się po prostu naszym gustem oraz upodobaniami kotów. Jeżeli pupil kocha dużo odpoczywać, zróbmy mu drapak – dywanik albo fotel, jeżeli jest żywy i uwielbia skakać, pewno ucieszy się z drapaka z huśtawką zawieszonego u sufitu.

zabawki dla psa https://www.krakvet.pl/zabawki-dla-psow-c-95.html

Cukrzyca u dużego psa: czym się manifestuje, w jaki sposób leczyć, czego unikać?

Jeśli mamy psa, z pewnością ważne stanowi dla nas jego zdrówko oraz doskonałe samopoczucie. Ażeby udzielić mu jak najodpowiedniejsze warunki życia, powinniśmy mieć pewną teorię tyczącą sygnałów najcharakterystyczniejszych bolączek psów. Cukrzyca jest zaburzeniem ciągłym. Kojarzona jest przeważnie z ludźmi lecz zwierzęta również mogą na nią zapaść. Nieszczęśliwie, cukrzyca u szczeniaka jest, tak samo jak u ludzi, przypadłością nieuleczalną. Tymczasem przy poprawnym zestawie środków plus kooperacji z weterynarzem, można ją kontrolować i zagwarantować swojemu pupilowi wydłużone i także komfortowe życie.

Sposobności cukrzycy

Do dzisiaj nierozumiane są precyzyjne podstawy zachodzenia cukrzycy u czworonogów. Uczeni wyselekcjonowali zaledwie predyspozycje, które mogą wywoływać skłonność do cukrzycy. Są nimi: otyłość, długotrwałe zapalenie trzustki, przypadłości o podłożu autoimmunologicznym, rodzime tendencje do cukrzycy, hospitalizacja steroidami, złogi białkowe w trzustce. Należałoby także wiedzieć, że cukrzyca u psiaków występuje znacznie częściej w przypadku suczek. Znaczniejszymi skłonnościami do zachorowania na cukrzycę wyodrębniają się również czworonogi odmian: jamnik, york, maltańczyk, szpic, sznaucer, terier, pudel, shih tzu, i golden. Wymienione odmiany psów też często popadają w otyłość, która jest decydującym etapem do cukrzycy.

Zbadanie przejawów

Cukrzyca u psiaków może prawdopodobnie dać o sobie znać na jakimkolwiek czasie życia stworzenia. Spostrzeżono jednak, iż dysfunkcja ta nierzadko dotyczy psiaków od 4 – 14 roku życia. Największe ryzyko dopada na wiek od 7 do 10 roku życia. Jak zidentyfikować przejawy tej dolegliwości? Obowiązkowo powinniśmy zwrócić uwagę na symptomy takie jak: mdłości, zwiększone pragnienie, niższy apetyt, strata masy pomimo proporcjonalnego żywienia się pieska, zmętnienie oczu, choroby dróg moczowych, wdające się choroby skóry i dodatkowo uszu, depresja/apatia, odraza do ruchu i dodatkowo przemęczenie, słodki (a nawet owocowy) zapach z pyska, w ciężkich przypadkach: kwasica ketonowa tudzież ataki padaczki. Jeżeli nasz pies zadziwiająco dużo sika, zdarza mu się to wówczas w mieszkaniu oraz jego mocz staje się prawie przezroczysty oraz lepki (jeśli sprawdzimy) to zatem zdecydowanie weźmy go na badania do lekarza.

Kurowanie cukrzycy psów

Jeśli u naszego psa wykryto cukrzycę, dalsze leczenie zależy od rozwoju dolegliwości. W przykrzejszych przykładach możliwe, że trzeba będzie pozostawić zwierzę na pewien czas w lecznicy w charakterze ugruntowania stanu cukru w jego krwi. Tymczasem jeżeli dysfunkcja jest niezmiennie we wczesnym stadium, wystarczy przepisanie medykamentów doustnych oraz zastosowanie złożonej, wysoko-błonnikowej diety. Ewidentnie taka karma winna zostać doradzona/przepisana przez lekarza weterynarii. Nie zamawiajmy żywności bez wcześniejszej konsultacji z weterynarzem. Niewiarygodnie efektywne w leczeniu cukrzycy są zastrzyki insulinowe i dodatkowo być może prawdopodobnie to wówczas akurat w takiej postaci zastosowane będzie leczenie. Ważnym faktem w leczeniu cukrzycy jest aktywność ruchowa i dodatkowo precyzyjnie dostosowana dieta. Większość psów zapadających na tą dolegliwość boryka się z kłopotem otyłości. By leczenie cukrzycy było niezawodne, wypada obligatoryjnie zredukować wagę ciała swego czworonogiego kompana. Wypracować to wówczas można przez wzmożenie jego ruchu na świeżym powietrzu i wprowadzając prawidłową dietę. Aktywność ruchowa niewiarygodnie korzystnie działa na stabilizację stanu cukru we krwi, zatem psiak powinien ruszać się jak najwięcej.