Drapak dla kotów – jaki zakupić?
Pupile mają szpony, które nie pilnowane rozpoczynają męczyć oraz wywoływać ból. Stąd którykolwiek z nich posiada wrodzoną potrzebę drapania dzięki której ostrzy sobie szpony oraz przy możliwości znaczy znany obszar. Przy zaspokajaniu owej niewątpliwej kociej sprawy nierzadko odczuwają meble, które w oczach kota perfekcyjnie przydają się do tegoż zadania. Posiadacze pupilów często nie wiedzą jak ocalić domowe sprzęty przed niszczącymi pazurami bliskich podopiecznych, starają się w jakiś sposób je odzwyczajać od drapania mebli lub nietypowymi środkami dbać o swój inwentarz. A wyjście jest sporo łatwiejsze. Starczy zastanowić się nad kupnem drapaka dla kota. Na rynku zoologicznym znajduje się sporo różnych rodzajów drapaków dla kotów. Jak zatem dobrać ów odpowiedni?
mój brat kupił drapak dla kotka tutaj https://www.krakvet.pl/wytrzymaly-drapak-dla-kota-c-152.html
Przede wszystkim należy dobrać drapak do miejsca w jakim żyjemy. Jeśli posiadamy dużo przestrzeni na jakiej możemy umieścić następujący przedmiot drapak dla kota w formie stojącej będzie najwspanialszym podejściem. Tego wzorca drapak dla kota jest bardzo trwały, oraz owe bardziej rozbudowane (np. piętrowe spośród różnorodnego rodzaju budami, leżankami, dodatkowymi zabawkami itp.) będą, prócz realizowania swojej pierwszej roli, też wspaniałym miejscem do zabaw dla twojego kotka Gdy posiadamy nieduże pomieszczenie odpowiedniejszym wyjściem będzie drapak dla kota do zawieszenia na ścianach bądź drzwiach. Taki drapak dla kota pochłania dosyć mało miejsca i wolno go umieścić np. na drzwiach, jakie pupil wielokrotnie niszczył w ów sposób je broniąc.
Drapak dla kota potrzebuje być jeszcze przystosowany do jego wielkości. Zakupienie małego drapaka dla wysokiego kota może prawdopodobnie spowodować, iż kot będzie go przewracał przy każdej próbie wykorzystania i tym samym się nim znudzi oraz wróci do niszczenia foteli. Wystarczy zatem trafnie przystosować drapak dla kota do jego wielkości ażeby mógł on realizować własne zamierzenie.
Inną rzeczą na którą należy zwrócić roztropność nabywając drapak dla kota stanowi produkt z którego został przygotowany. Zwłaszcza wyprodukowany jest z sizalem więc włóknem agawy, tudzież niektóre z tych bogatszych zamiast sizalu zawierają trawę morską. Kolejne moduły drapaków niejednokrotnie skonstruowane są z drewna albo wikliny, natomiast miejsca przeznaczone do odpoczynku obite cienkim materiałem oraz wypełnione gąbką. W owym przypadku wybór uwarunkowany jest od granic budżetowych kupującego.
Przed zakupem drapaka dla kota należy zastanowić się zarówno jaką funkcję będzie wykonywał. W wypadku gdyby ma tylko służyć do drapania wtedy starczą najnormalniejsze drapaki proste czy leżące, natomiast jeżeli ma spełniać dodatkowe role (takie jak miejsce do spania bądź zabawy) lepiej będzie zakupić ich rozszerzone wersje.
Na rynku istnieje mnóstwo drapaków dedykowanych dla różnych kociąt. Ich dobór nie powinien dostarczać zbyt sporo kłopotów przeważnie wówczas gdy dobrze wiemy czego oczekujemy od kupionego drapaka. Jeśli zależy nam jedynie na obronie sprzętów i dodatkowo nie mamy za dużo miejsca wystarczy zwykły drapak stojący albo poziomy. Jeśli chcemy aby drapak dla kota stanowił także miejscem do zabaw i wypoczynku a przy tymże wyglądał świetnie możemy rozglądnąć się za droższymi, niezwykle poszerzonymi możliwościami. Niezależnie od tegoż jaki drapak dla kota wybierzemy należy pamiętać, iż do dowolnego z nich kot wpierw musi się przyzwyczaić i dodatkowo nauczyć do czego służy.