To, iż psiak jest najmilszym przyjacielem człowieka nie podlega żadnej pogawędce. Ten futrzasty przyjaciel, pozostaje lojalny człowiekowi bez względu na jego wielkość portfela i także realia, w których żyje. Dla niego liczy się wyłącznie bliskie spojrzenie i dotyk serdecznej ludzkiej dłoni.


Kiedy szczeniak dojrzewa…


Ludzie, którzy rozpatrują zakup czy adopcję dużego psa, bardzo często chociażby nie pomyślą nad wyborem tej określonej rasy, która będzie odpowiadała ich potrzebom i sposobowi życia. Wygląd psiaczka i jego zachwycający pyszczek wystarczają, aby futrzasty czworonóg pojawił się w ich domu.Tymczasem słodki psiak niesamowicie łatwo rośnie i gospodarz nawet nie przyuważy, jak przemienia się w dużego psa, którego obraz niestety nie zawsze odpowiada życzeniom właściciela. Dzieje się tak, gdy pies zostaje wzięty jako szczeniak, zaś pochodzenie jego rodziców niestety nie zostało poznane. Dlatego,jeśli nie jesteśmy w stanie przepowiedzieć, jak duży piesek wyrośnie z uroczego szczeniaka, nie decydujmy się na jego przygarnięcie, niezależnie od jego urokliwych oczek i także oryginalnego pyszczka.


Energiczny psiak i ociężały człowiek


Decydując się na posiadanie psiaka, wypada dobrze zaznajomić się z jego rasą, aby wraz z nim tworzyć spójny oraz szczęśliwy związek. Psiaki wymagające mnóstwo ruchu i spacerów,nie będą czuły się szczęśliwe, posadzone w czterech ścianach przez większą połowę dnia. Decydując się na psy myśliwskie, jak wyżły, spaniele, jamniki, lub psy gończe, trzeba mieć wiedzę, że to nadzwyczaj aktywne zwierzaki, które pragną długich spacerów i również licznych gier ruchowych. Inaczej znużone będą niszczyły otoczenie, w jakim żyją, doprowadzając swoich właścicieli do szewskiej pasji. Stąd zwolennicy odpoczynku na kanapie, przed telewizorem czy z książką w dłoniach powinni zapomnieć o takich rasach.


Pies obronny lub do towarzystwa?


Każdy przyszły właściciel psiego czworonoga, powinien dobrze ustalić swoje oczekiwania w stosunku do nowego psiaczka. Gdy szuka przyjaciela, którego będzie mógł wszędzie ze sobą zabierać, znakomicie sprawdzą się tu psy miniaturowe, które bezproblemowo pomieszczą się w dowolnym pojeździe czy koszyku rowerowym. Yorki, maltańczyki i sznaucery miniaturowe oraz buldożki francuskie świetnie nadają się na towarzyszy życia,które ze względu na drobne wymiary mogą być ze swoim panem podczas jego urlopów i dodatkowo wakacji.

Natomiast małe pieski pomimo własnego ładnego wyglądu, niestety nie zagwarantują człowiekowi takiego bezpieczeństwa, jak psy obronne. Doberman, owczarek niemiecki, owczarek kaukaski lub dog niemiecki, z pewnością spowodują strach i obawy przed obcymi, skutecznie ich zniechęcając. Jeżeli w mieszkaniu mieszkają małe dzieci, których zachowanie często bywa nieobliczalne, lepiej będzie nie decydować się na psa obronnego, bowiem niewłaściwie prowadzony może prawdopodobnie wyrządzić krzywdę najbliższym, ze względu na własną wielkość i wagę.

Pies zaczepny wyłącznie dla doświadczonych właścicieli

Pies agresywny to zwierzę, które żąda od właściciela posiadania odpowiednich dokumentów, przystających na jego posiadanie. Pieski ras agresywnych, jak: amerykański pit bull terrier, pies z Majorki, buldog amerykański, dog argentyński, dog kanaryjski, rottweiler, tosa inu, akbash dog, anatolian karabash i dodatkowo moskiewski stróżujący potrzebują dobrej tresury już okresie szczenięcym i profesjonalnego prowadzenia psiaka, co ma przeciwdziałać występowaniu zachowań agresywnych w przyszłości.

Przed wyborem psiego przyjaciela, należy bardzo dokładnie zaznajomić się ich odmianami, by trafnie wybrać tę odpowiednią, zgodną z potrzebami, pragnieniami i także trybem życia człowieka, ponieważ właśnie wtedy relacja z pieskiem będzie skutkowała przywiązaniem i także wzajemną miłością.

karma dla kota whiskas hurt