Zdrowe żywienie psów z karmą Royal Canin.

Royal Canin to marka z tradycją oraz manią w poznawaniu coraz atrakcyjniejszych rozwiązań żywieniowych, dla zapewnienia zdrowia i dodatkowo doskonałej kondycji zwierzętom. Misją marki Royal Canin jest ciągłe modyfikowanie własnych formuł, żeby karma Royal Canin była dostosowana do specyficznych potrzeb pupili oraz służyła ich pozytywnemu samopoczuciu i dodatkowo zdrowiu.

Zindywidualizowana karma Royal Canin dla czworonogów.

Karmy Royal Canin dla psów to wysoce bogaty zbiór rozmaitych diet. Właściwą Karmę Royal Canin wyszukujemy w współzależności od tego, jakiej rasy jest nasz psiak, i dodatkowo w jakim jest wieku.
Ustalamy także, czy nasz czworonożny przyjaciel posiada jakieś wyjątkowe potrzeby, czy na przykład ma skłonność do otyłości, albo podatną skórę, bądź może jest znacznie wybredny. Dla jakiejkolwiek z tychże potrzeb występuje charakterystyczna karma Royal Canin. Inna karma Royal Canin jest wykonana dla piesków po sterylizacji, inna dla psów, jakie nie były sterylizowane.
Karma Royal Canin jest zróżnicowana także ze względu na styl życia, jaki prowadzi psiak. Royal Canin oferuje profesjonalne karmy dla piesków prowadzących aktywny tryb życia, odmienna karma Royal Canin zaspokaja potrzeby piesków istniejących wyłącznie w mieszkaniu, dodatkowo inna będzie prawidłowa dla psów żyjących w warunkach miejskich.

Karma Royal Canin dla szczeniąt.

Szczenięta potrzebują innej diety, niż dojrzałe czworonogi. Ich pożywienie powinno być wartościowe w białko i energię, by młodemu psu, który przedstawia sporą potrzebę ruchliwości, umożliwić zdrowy rozkwit i rozwój. Oprócz zapewnienia wyraźnego rozwoju, szczeniak pożąda ochrony wrażliwego systemu pokarmowego oraz wspomagania funkcjonowania systemu immunologicznego.
Dla najmłodszych szczeniąt, do drugiego miesiąca życia, prawidłowa jest ta sama karma, co dla suk w ciąży oraz odżywiających. Przykładem jest żywność Royal Canin Giant Starter, dla psiaków dużych odmian, powyżej 45 kilogramów. Odrębne karmy tego gatunku to zatem karma Royal Canin Maxi Starter, dla psów odmian ogromnych i karma Royal Canin Medium Starter dla piesków średnich odmian i dodatkowo żywność Royal Canin Mini Starter dla szczeniąt i także ich mam drobnych ras.
Karmy Royal Canin dla szczeniąt różnią się składem ze względu na odmianę i dodatkowo masę, jaką uzyskuje określona rasa. Przykładowe wyroby: karma Royal Canin Boxer Junior, karma Royal Canin Chihuahua Junior, karmy Royal Canin Golden Retriever Junior, karmy Royal Canin Medium Puppy.

Karmy Royal Canin dla dojrzałych psiaków.

Tak samo jak dla szczeniąt, rozdzielone są karmy Royal Canin dla dużych psów. Rozumiejąc swojego psa i także jego charakterystyczne potrzeby, z lekkością dobierzemy dla niego odpowiednią karmę z obfitej oferty Royal Canin. Przykładowe karmy: karmy Royal Canin Beagle Adult, karma Royal Canin Cavalier King Charles Adult, karmy Royal Canin Giant Adult, karmy Royal Canin West Highland White Terrier Adult.
Należałoby zainwestować zdrowie i odpowiednie samopoczucie psa, dostarczając mu dobraną do jego potrzeb karmę Royal Canin.

karmy dla psów

Żwirek dla kotka

Żwirek dla kota to niezbędne oprzyrządowanie kuwety. Są różnorodne typy żwirków dla kota. Jakikolwiek z nich nadaje się również do kuwety odsłoniętej, jak i także zakrytej. Żwirek dla kotów posiada taki minus, że niestety nie wolno do końca zapobiec jego rozpraszaniu nieopodal kuwety plus rozsiewaniu po mieszkaniu przez kota.

Jaki żwirek dla kota?

Najprościej jest do kuwety wsypać po prostu zwyczajny piasek. Choć na rynku są dostępne wielorakie żwirki dla kota, wiele dostępniejsze w użytkowaniu.
Żwirki niezbrylające ogromnie przypominają typowy piach. Są korzystne dla kotów, które częstokroć wyruszają na pole i dodatkowo uwielbiają grzebać w glebie. Takie kotki muszą posiadać w kuwecie cokolwiek znanego. Jednakże taki żwirek dla pupila bardzo niespodziewanie zaczyna nieestetycznie pachnieć, gdyż niestety nie ma możliwości odłączenia żwirku skażonego moczem od normalnego. Należy wymieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kotka zbrylający bentonitowy tworzy formę drobnych kamyczków. Im te kamyczki są okazalsze, tymże żwirek mniej rozpowszechnia się po domu. Tymczasem ten większy i dodatkowo grubszy jest niewiele funkcjonalny. Jeśli kotek odda mocz na taki żwirek, kształtuje się bryła, jaką można swobodnie usunąć z kuwety bez potrzeby rotacji całej zawartości. Takie żwirki dla kotów potrafią być bezzapachowe lub zapachowe. Dobór zapachów jest spory, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Klasyczne, dobre żwirki dla kota bentonitowe to zatem: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact plus Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki zapachowe.
Żwirki dla kotka silikonowe powstrzymują mocznik, a wodę odparowują. Z kuwety wolno usuwać nieczystości na bieżąco, i wszystek żwirek zamieniać co około 3 tygodnie. Tenże żwirek dla pupila jest bardzo korzystny. Gdy go użytkujemy, kuwetę powinniśmy stawiać w przewiewnym miejscu, żeby woda z moczu płynnie wyparowała. Ogromnie tanie żwirki silikonowe to wówczas Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.
Do wyboru posiadamy dodatkowo drewniany żwirek dla kotów. Jest on naturalny, biodegradowalny, można wyrzucać go do toalety. Taki żwirek właściwie zobojętnia aromaty i także nie kurzy się tak, jak żwirek dla kota bentonitowy. Jego wadą stanowi to wówczas, iż najbardziej ze wszystkich żwirków roznosi się po pomieszczeniu. Na rynku dostępne są żwirki dla kota drewniane, które pod wpływem moczu rozpadają się. Są to na przykład Pigwa bądź Super Pinio. Dzięki tym żwirkom nie potrzeba sprzątać po każdorazowym oddaniu moczu przez pupila.

Pochłaniacze zapachu i neutralizatory

W sprzedaży są widoczne specjalistyczne absorbery aromatu i dodatkowo neutralizatory, które można dodawać w niewielkiej ilości do żwirku dla kotka. Neutralizatory tym różnią się od pochłaniaczy, iż zawierają jeszcze zalety oczyszczające.

obroża przeciw kleszczom dla psa

Sportowe szelki dla czworonoga

Z pieskiem potrafimy ćwiczyć różnorakie sporty: dogtrekking, bieganie, jazdę na rowerze albo hulajnodze. Nie musi to zatem być od razu fachowy wysiłek, biegać czy jeździć na rowerze możemy z czworonogiem rekreacyjnie. Do tego obowiązkowe będą profesjonalne, sportowe szelki dla psa. Takie szelki dla psiaka posiadają w ofercie między innymi norweska firma Non-stop Dog Waer, amerykańska RUFFWEAR, oraz polski producent Sali. Fachowe, sportowe szelki dla pieska skonstruowane są tak, ażeby umożliwić pieskowi komfort podczas wysiłku.
Do mniej wyczerpujących sportów można stosować szelek dla pieska zaprzęgowych, ale lepiej jest stosować szczególne szelki dedykowane do ganiania z pieskiem lub jazdy na rowerze.
Marka Non-stop Dog Waer produkuje oprócz specjalnych szelek zaprzęgowych, szelki dla psa Line, do uprawiania różnych sportów biegowych. Są to wówczas szelki znakomicie dopasowane do formy czworonoga, zapewniają ochronę szyi i także pleców. Nie przemieszczają się w czasie biegu i także nie powodują zadrapań. Szelki dla psa Line mogą być stosowane też na co dzień, zwłaszcza do wyczerpujących spacerów. Są więc to szelki przydające się idealnie do dogtrekkingu.
Pozostałe sportowe szelki dla czworonoga to wówczas sportowo – turystyczne szelki Speed firmy Sali. Jest to skrzyżowanie klasycznych szelek rodzaju gurad i dodatkowo uprzęży zaprzęgowej. Takie szelki dla czworonoga także przyzwoicie sprawdzają się w dogtrekkingu, lecz wolno trenować w nich amatorsko pozostałe sporty. Szelki Speed można niezwykle dobrze dobrać do rozmiarów psa, posiadają dwa punkty regulacji. Szelki ustawiają jednakowo siłę, z którą pies szarpie, zezwalając mu na lekką i także skuteczną pracę tudzież prostotę ruchów. Szelki dla psa Speed są wygodne i dodatkowo delikatne, posiadają dwa miejsca przeznaczone do zapinania smyczy. Jedno, niedaleko obroży, przydaje się do mocowania czworonoga na spacer, kolejne do przypinania w momencie biegu, przejażdżki na rowerze lub długiej wędrówki.
Firma Sali robi również wspaniałe szelki dla psiaka „norweskie”, które dodatkowo sprawdzają się przy ćwiczeniu amatorskich sportów z czworonogiem. Dedykowane są dla psiaków, które zbyt mocno nie ciągną i dodatkowo doskonale reagują na komendy w ciągu biegu.
Szelki dla psiaka sportowe to wówczas też Front Range firmy RUFFWEAR. Są to zatem również wszechstronne szelki, można zakładać je czworonogowi na częste spacery, a także wykorzystywać przy wykonywaniu rekreacyjnie sportów z pieskiem. Szelki dla psa Front Range są proste w regulacji i dodatkowo lekkie, ich cechą jest także natychmiastowe i dodatkowo przyjemne zakładanie i także ściąganie. Mają, tak jak szelki Speed, dwa punkty do zapinania smyczy. Szelki posiadają odblaski, co poprawia bezpieczeństwo podczas spacerów po zmroku, plus kieszonkę na identyfikator.
Jeżeli chcemy uprawiać sport z czworonożnym przyjacielem, potrzebujemy dobrać dla niego dobre, praktyczne i dodatkowo przystosowane do jego rozmiaru sportowe szelki dla czworonoga.