owczarek szwajcarski - karma dla psa

Karma sucha czy mokra dla psa? Jak wybrać dobrą karmę?

Karma sucha czy mokra dla psa? Jak wybrać dobrą karmę?

Wybór odpowiedniej doskonałej marki suchej karmy, nie jest wcale takie proste, jak by się mogło zdawać. Jeżeli kiedykolwiek zwróciliśmy uwagę na tabelkę elementów, na pewno już stwierdziliśmy brak niezwykle znaczącej informacji, którą jest wielkość każdego ze elementów, jakie znajdują się w żywności. Jest to ważna wiadomość. Większość karm suchego rodzaju jest wykonywana na bazie zboża oraz innych roślin. Tymczasem tak koty jak i czworonogi są mięsożercami, dlatego winnym być karmione jedzeniem, gdzie głównym punktem zdecydowanie jest mięso. Nabywając karmę powinniśmy poszukiwać przede wszystkim mięska. Koty są mięsożercami, dlatego ich dieta potrzebuje zdecydowanie składać się na mięsie. Koty nie mają konieczności jedzenia cukrów.

W karmach dla zwierząt jednak możemy odnaleźć zboża, gdyż są one tańsze od produktów mięsnych oraz utrzymują zmielone części razem, i bynajmniej nie dlatego, że są prawidłowym pożywieniem dla typu zwierząt mięsożernych. Mięso i tłuszcze winnym być wyłącznie identyfikowalne przez dany gatunek. Jeśli nie jest on natomiast określony, jakość mięsa też nie może być określona właściwie. Należy dlatego unikać produktów, w których odnaleźć możemy nierozpoznane mięso, drób lub też inne ,, zwierzęta,,. Należy za wszelką cenę unikać towarów, które mają w sobie dużo mączki roślinnej, gdyż są to żywnościowe wypełniacze. Jeśli karma już ma w sobie zawierać zboża, to obowiązkowo musimy zadbać o to, by były to pełne ziarna. Wszystkie cytrusy i warzywa podwyższają jakość, w szczególności jeśli zastępują one zboża w żywności.

Elementy mineralne są też niezwykle pożądane, natomiast potrzeba mieć zawsze na uwadze to, że jedzenie musi liczyć szczególnie wysoką ilość mięsa, którego minerały nigdy nie są w stanie zastąpić. Z całkowitą pewnością powinniśmy unikać żywności w których odnaleźć, można produkty nieznanego pochodzenia, które nie mają bliżej określonych nazw jak na przykład ,,zwierzęta ,,lub ,, drób,,. Karmy, które posiadają sztuczne barwniki i substancje słodzące czy też konserwanty. Zwłaszcza te w szczególności , które brane są za rakotwórcze albo mają zakaz używania w ludzkim pożywieniu, czy w karmie dla piesków, jak BHT, Ethoxyquin a też BHA, Galusan propylu. Niektóre składniki jak produkty rybne, mogą mieć w sobie chemiczne konserwanty, które nie koniecznie muszą znaleźć się w tabelce, jeżeli nie są dodane przez wytwórcę, nie istnieje wymagany przymus umieszczanie ich na liście.

Dlatego powinniśmy, poszukiwać potwierdzenia, jakie daje wytwórca o tym że używa tylko ryb oceanicznych, które nie posiadają chemicznych konserwantów. Należy też zwrócić uwagę na to czy mięso i tłuszcze są nieznanego pochodzenia, ponieważ może to stanowić wszystko oraz z całą stanowczością będzie wtedy stanowiło niezmiernie kiepską jakość. Większość z wytwórców nie zamieszcza na swoich opakowaniach zupełnych proporcji pewnych składników, mianowicie które trafiają w skład żywności, więc przeprowadzenie właściwej oceny będzie wówczas polegało na własnej znajomości. Jeśli chodzi natomiast o gotową karmę, mądrzej będzie z naszej strony być znacznie ostrożnym, niż wierzyć informacjom w tv czy necie.