Kuweta dla kota – najważniejsze wskazówki

Kuweta dla kota – najważniejsze wskazówki

Kuweta dla pupila

Koty to zwierzęta szczególnie domowe, które rzadko wychodzą na zewnątrz. Dla porównania pieski wyprowadza się na spacery regularnie, stąd posiadają szansę samodzielnego wybiegania się, a także załatwienia swoich potrzeb fizjologicznych. Domowe koty niestety takiej okazji nie posiadają, więc którykolwiek rozsądny gospodarz powinien zagwarantować im komfort oraz odpowiednie dodatki. Do wielu produktów, które nieuniknione są dla kota, należą między innymi miski, zabawki, posłanie plus bezsprzecznie kuweta. Owa ostatnia jest potrzebna dla zachowania higieny w mieszkaniu bądź domu, oraz także, ażeby zapewnić mruczkowi optymalny komfort. W gamie produktów przeznaczonych dla kota znajduje się również multum kuwet. Są różnorodnego rodzaju, wielkości oraz wyglądu, jak także głębokość. Nic dziwnego więc, że właściciele kotków wyjątkowo często posiadają kłopot z doborem akuratnej kuwety dla swojego kota.
podrożuj z kotem kup mu transporter tutaj

Jaka powinna być prawidłowa kuweta?

W zależności od sklepu i wielkości jego asortymentu możemy natrafić kuwety, które będą kwadratowe, okrągłe, prostokątne, i jeszcze trójkątne. Ponadto selekcjonując kuweta dla kota, możemy zastać różnorakie warianty – wersje odkryte, z zamykanym wejściem, z drzwiczkami lub bez. Niesłychanie łatwo pogubić się w ilości i rodzajach, dlatego przed doborem kuwety warto przeczytać teksty informacyjne. Prawidłowa toaleta na kotów winna wyróżniać się odpowiednią głębokością, a przede wszystkim powierzchnią. Dla kotów ma to duże znaczenie ze względu na to, iż z natury są to niesłychanie higieniczne zwierzęta, które pragną mieć zagwarantowane idealne warunki do powszechnej higieny. Wbrew pozorom kształt kuwety także ma znaczenie. Przede wszystkim musimy wziąć pod uwagę wiek kotka i dodatkowo jego zdolności. Aby również sobie zagwarantować luksus, musimy przemyśleć, gdzie w pomieszczeniu bądź budynku ustawimy kocią toaletę. Takie rozważania wesprą w wyborze przydatnego kształtu.

Najpospolitsze błędy przy doborze kuwet

Do jednych z najpopularniejszych błędów przy doborze kociej toalety należy niedostosowanie do wielkości. Każdy kotek podczas załatwienia swoich codziennych spraw fizjologicznych chce przestrzeni. Z powodu za wąskiej kuwety zwierzak potrafi odczuwać dyskomfort, co w efekcie może prowadzić do załatwiania swoich spraw poza wyznaczonym stanowiskiem. Innym z najpopularniejszych błędów przy doborze kuwety jest jej postać. Niestety nie każdy pupil potrafi oraz uwielbia korzystać a z kuwety z drzwiczkami lub z nakryciem. By uniknąć tegoż błędu, należy zastanowić się, czy nasz kot kocha zamknięte przestrzenie i dodatkowo czy czuję się w nich wygodnie. Dylematem bywają również drzwiczki, gdyż poniektóre koty nie mogą ich używać. Szczególnie wtedy unikają swoją toaletę, a sprawy higieniczne pozostawiają na naszych dywanach bądź chodniczkach łazienkowych. Zasadniczo wygląd kuwety nie posiada ważniejszego znaczenia, dla pupila liczy się ilość miejsca oraz głębokość. Kształt z powodzeniem możemy wyselekcjonować pod indywidualne potrzeby oraz miejsce. Następnym grzechem posiadaczy kotów przy planowaniu przestrzeni higieny stanowi wybór dobrego żwirku. Powinien on realizować wymagania kota, nie powodować skaleczenie łapek, zaś przede wszystkim absorbować fetor i wilgoć. Dobór żwirku to wówczas jednak wątek na oddzielny artykuł.

Co staje się również ważne przy wyborze kociej kuwety?

Każdy właściciel kota winien myśleć, że istnieje ogólna formuła dotycząca kociej toalety. Kuwety w apartamencie powinno być tyle ile kotów i jeszcze jedna sztuka. To zatem kotek finalnie przesądza, gdzie będzie załatwiał własne potrzeby fizjologiczne, zatem powinniśmy podarować mu propozycję wyboru, oraz w razie potrzeby zmiany środowiska. I także ostatnią bardzo istotną kwestią jest regularne sprzątanie oraz mycie kociej kuwety. Kotek, który nie będzie posiadał zagwarantowanych tych podstawowych warunków do przebywania w domku, z całą pewnością będzie dawał nieczystości poza kuwetą. W ekstremalnych wypadkach oznajmi własne rozczarowanie poprzez załatwianie potrzeb fizjologicznych na pościeli, dywanach albo w butach.