Legowisko dla psa – najistotniejsze nowości

Legowisko dla psa – najistotniejsze nowości

Sportowe szelki dla czworonoga

Z psem potrafimy trenować różnorakie sporty: dogtrekking, bieganie, jazdę na rowerze lub hulajnodze. Nie musi to zatem być od razu zawodowy sport, biegać albo jeździć na rowerze możemy z psem rekreacyjnie. Do tego konieczne będą charakterystyczne, sportowe szelki dla psa. Takie szelki dla psa zawierają w ofercie między innymi norweska marka Non-stop Dog Waer, amerykańska RUFFWEAR, również krajowy producent Sali. Specjalne, sportowe szelki dla psiaka zbudowane są tak, aby dostarczyć psu komfort podczas wysiłku.
Do mniej forsownych sportów wolno używać szelek dla psa zaprzęgowych, jednakże właściwie jest wykorzystywać wyjątkowe szelki poświęcone do biegania z psem czy jazdy na rowerze.
tutaj zamówisz legowiska dla psów https://www.krakvet.pl/wygodne-legowiska-dla-psa-c-134.html

Firma Non-stop Dog Waer robi oprócz specjalnych szelek zaprzęgowych, szelki dla psa Line, do uprawiania rozmaitych sportów biegowych. Są to wówczas szelki bezbłędnie przystosowane do formy psiaka, zapewniają ochronę szyi oraz pleców. Nie przesuwają się w czasie biegu i nie przynoszą zadrapań. Szelki dla czworonoga Line mogą być wykorzystywane też na co dzień, zwłaszcza do długotrwałych spacerów. Są to szelki nadające się znakomicie do dogtrekkingu.
Pozostałe sportowe szelki dla psiaka to sportowo – turystyczne szelki Speed marki Sali. Stanowi to połączenie klasycznych szelek typu guard i dodatkowo uprzęży zaprzęgowej. Takie szelki dla pieska też odpowiednio sprawdzają się w dogtrekkingu, choć wolno praktykować w nich amatorsko inne sporty. Szelki Speed można szczególnie dobrze wpasować do wymiarów psa, posiadają dwa punkty regulacji. Szelki rozmieszczają proporcjonalnie siłę, z jaką psiak rwie, zezwalając mu na przyjemną i także skuteczną pracę oraz prostotę ruchów. Szelki dla psa Speed są lekkie i dodatkowo łagodne, posiadają dwa miejsca przeznaczone do zapinania smyczy. Jedno, nieopodal obroży, przydaje się do przypinania pieska na spacer, inne do przypinania w momencie biegu, jazdy na rowerze czy długiej podróży.

Marka Sali tworzy również klasyczne szelki dla pieska „norweskie”, które także sprawdzają się przy uprawianiu amatorskich sportów z psem. Dedykowane są dla psów, które za szybko nie ciągną i dodatkowo świetnie odpowiadają na komendy w czasie biegu.
Szelki dla czworonoga sportowe to też Front Range marki RUFFWEAR. Są to wówczas dodatkowo wielofunkcyjne szelki, wolno montować je psiakowi na regularne spacery, a ponadto wykorzystywać przy wykonywaniu rekreacyjnie sportów z pieskiem. Szelki dla psa Front Range są nietrudne w regulacji i dodatkowo miękkie, ich właściwością jest również błyskawiczne oraz lekkie zakładanie i dodatkowo ściąganie. Zawierają, tak jak szelki Speed, dwa punkty do zapinania smyczy. Szelki posiadają odblaski, co powiększa bezpieczeństwo podczas spacerów wieczorami, plus kieszonkę na identyfikator.
Jeżeli zamierzamy uprawiać sport z czworonożnym przyjacielem, musimy dobrać dla niego idealne, praktyczne i dodatkowo zaadaptowane do jego rozmiaru sportowe szelki dla czworonoga.