dog niemiecki - szelki dla psa

Pies mieszkający w bloku

Pies mieszkający w bloku

Mieszkańcy wielkich bloków wciąż mają opory przed posiadaniem w mieszkaniu psa. Panuje powszechne przeświadczenie o tym, że jest to zły pomysł. Argumentów jest wiele. Przeciwnicy takiego rozwiązania są zdania, że pies powinien mieć dużo miejsca do biegania a takie może mu zapewnić mu tylko i wyłącznie przydomowy ogród. Problemem może być także psie szczekanie i wycie, które może skutecznie uprzykrzyć życie sąsiadom w bloku. Czy jednak na pewno są to problemy, których nie da się rozwiązać? Czy miasto powinno być niedostępne dla psów?

Czy hałas jest problemem?

Jeśli chodzi o innych mieszkańców bloku jest to z pewnością duży problem. Psy, zwłaszcza mniejsze rasy oraz psy myśliwskie potrafią być bardzo głośne. A cienkie ściany bloków mieszkalnych nie tłumią zbyt dobrze takich dźwięków. Gdy jesteśmy z psem w domu zawsze możemy jakoś temu zaradzić. Gorzej gdy pies zostaje sam gdy wychodzimy np. do pracy na 8 godzin. Problem ten może rozwiązać specjalne szkolenie z zakresu posłuszeństwa przeprowadzane przez specjalistów. Pomocne mogą się także okazać różnego rodzaju obroże wibracyjne i dźwiękowe, które w niektórych przypadkach mogą nam pomóc w wychowaniu psa. Obroże takie powinien posiadać w sprzedaży każdy sklep zoologiczny online. Czasem powinno wystarczyć po prostu spokojne wychowanie psa i poświęcanie mu odpowiednio dużej ilości czasu.

Pies potrzebuje ruchu

Jest to oczywiste. Aczkolwiek nie każdy. Wiele zależy od rasy naszego pupila. Nie wszystkie psy potrzebują biegać codziennie przez kilka kilometrów. Psom większych ras możemy to zapewnić udając się na codzienne spacery do parków, których w mieście nie brakuje. Pies będzie tam miał okazję się wybiegać. Faktem jest, że mieszkając w większej odległości od takich terenów możemy mieć problemy z zapewnieniem naszemu psu odpowiedniej ilości ruchu. Jeśli chodzi o mniejsze rasy to dużo lepiej znoszą one życie w mieszkaniu i wychodzenie na krótkie spacery na smyczy. Niektóre z psów można wręcz powiedzieć, że są domatorami i niechętnie wychodzą poza mieszkanie.

Czystość na spacerach

Wychodząc z psem na spacer musimy pamiętać o tym aby dbać o czystość. Kultura nakazuje aby sprzątać odchody po swoich pupilach w miejscach publicznych. Zobowiązuje nas do tego również prawo. Warto więc zaopatrzyć się w specjalne akcesoria takie jak woreczki, pojemnik czy przyrząd do zbierania psich odchodów. Wszystkie te rzeczy powinien mieć w sprzedaży każdy sklep zoologiczny online.