pies wegetarianin

Pies wegetarianin – czy dieta wegetariańska dla psa jest dobra?

Pies wegetarianin – czy dieta wegetariańska dla psa jest dobra?

Co rzekniecie na czworonoga, który będzie konsumował zboża, cytrusy, warzywa a nie ma mięsa? Czy to niedopuszczalne? Tymczasem będzie to wykonalne, pieski również mogą być jaroszami.

Pewnie psina jarosz brzmi dla wielu dam kuriozalnie. Jednakowoż wegetarianizm oraz weganizm zdobywają coraz więcej sympatyków. Trudno się temuż zdumiewać w momencie, kiedy okaże się, iż człowiek jest entuzjastycznym przeciwnikiem konsumowania mięsiwa. Zatem pragnąłby, aby jego czworonożny przyjaciel też żywił się wyłącznie przetworami pochodzenia roślinnego.
Nam polędwica ani schab…

Czworonogi w przeciwieństwie do kotów to zwierzaki wszystkożerne. O ile kotki wymagają spożywać mięsiwo o tyle pieseczki są w stanie bez niego się obejść. Jednak dużo lekarzy sceptycznie podchodzi do sensu przejścia na wegetarianizm to generalnie nie ma przeciwwskazań, żeby taką reformę uskutecznić.

Czego będą obawiać się lekarze przy takiej diecie? Głównie tego, że czworonóg nie będzie miał przekazanych kompletnych składników w prawidłowych proporcjach. Faktycznie takie zagrożenie istnieje, jeżeli menu będziemy układać osobiście oraz nie będziemy mieć stosownego doświadczenia. Lecz jeżeli będziemy w stanie ułożyć dietę właściwie zbilansowana wolno oczekiwać, że fajnie się sprawdzi i pieskowi nic się nie stanie.

Żywność wege bez kłopotu będzie można nabyć w internecie, wielorakie wyroby tegoż typu mają w własnym asortymencie sklepy zoologiczne w sieci. Wbrew pozorom wegetariańska karma nie jest też znacznie droga – worek, który obejmuje blisko 12 kg będzie można nabyć za blisko 150 złotych zatem za tyle ile kosztuje strawa znakomitej jakości w składzie tradycyjnym.

Niejednokrotnie podawanie takiej strawy to wynik decyzji właściciela, co jest podyktowane jego przekonaniami. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy taki pokarm jest dla pieseczka ratunkiem. Niejednokrotnie będzie to połączone z alergiami, czasem pupila uczula najpierw wieprzowina, potem mięcho z kogutka, wołowina lub ryby, aż w rezultacie dochodzi do tego, że białko zwierzęce przeważnie powoduje awersję. W takich sytuacjach żywność bezmięsna nie będzie ochotą, ale to jedyny środek na to, aby pies był zdrowy.
Piesek jarosz! Zakąski bez mięska

Obojętne czy żywi się żywnością wege albo mięsną to i tak będzie można podawać psu bezmięsne zakąski.
Warzywne zakąski dla zwierzaków

Piesek jarosz z satysfakcją pochrupuje marchewkę. Tak naprawdę właśnie jej słodki zapach będzie powodował, że jest wówczas dla pieseczka apetyczny element i będzie po niego chętnie sięgał. Także pyszne będzie też doskonale przyswajalne puree z dyni, które znakomicie się sprawdzi i będzie można je dostarczać czworonogom. W diecie zwierza pojawiać się może jeszcze kisiel z siemienia lnianego, który daje znakomite kwasy tłuszczowe omega3. Wartościowym składnikiem będzie też brokuł, z którego wykonać można wyborową sałatkę. Dostarczać będzie między innymi błonnika, wapń, kwas foliowy, witaminy A i C natomiast to co znacznie znaczące to jednocześnie będzie tam niewielka doza kalorii. Takim cennym dodatkiem do diety jarskiej będą również buraki, jakie będzie można podawać w formie buraczanych wiórków.