Zestawienie najatrakcyjniejszych zabawek dla kotów

Zestawienie najatrakcyjniejszych zabawek dla kotów

Drapak dla kota – czemu jest konieczny?

Pewnie każdy przynajmniej raz zauważył pupila, który napiętymi łapami rysuje jakiś przedmiot. W domu wielokrotnie ofiarą pada kanapa, fotel, drewniany mebel, a nawet dywan. Mówimy wówczas często, iż kot „ostrzy szpony”.

Drapanie jest jedną z codziennych czynności, jaką musi robić każdy normalny pupil. Natomiast nie chodzi tutaj akurat o zaostrzenie szponów, gdyż szpony każdy kot ma niesłychanie ostre. Poduszeczki na łapach emitują zapach, którym pupil oznacza własne terytorium. Pozostawia także ślady pazurów na przedmiotach, dodatkowo w celu ogłoszenia, że to jego teren. Jeżeli kot wcale nie interesuje się drapaniem, jest to dla nas alarm, iż coś go nęka Drapak dla kota położony w domu umożliwi ochronić przed uszkodzeniem nasze meble.
kup zabawkę swojemu kotu https://www.krakvet.pl/zabawki-dla-kotow-c-96.html

Drapaki dla kota umożliwiają naszym pupilkom komfort, są niezwykle potrzebne szczególnie kotom żyjącym nieustająco w domu.

Drapak dla kota przydaje się również do gimnastyki. Kotek rozciąga mięśnie, a na wyjątkowo rozbudowanych drapakach ma możliwość do mocno złożonych zabaw. Najlepiej jest jak najszybciej przyzwyczaić kociaka do drapaka, żeby ochronić przed zadrapaniem meble lub kanapę.

Gdzie postawić drapak dla kota?

Zwykle koty drapią przedmioty w miejscu, gdzie notorycznie bywają właściciele, stąd ofiarą może ulec wersalka w salonie. Koty uwielbiają również znaczyć znane terytorium nieopodal drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się napotkać pewne inne stworzenie, na przykład wyjątkowego kota.

Najlepiej położyć drapak dla kota tam, gdzie widzieliśmy własnego kota drapiącego. Drapaki dla kotów, choćby najsłynniejsze, ustawione w nieodpowiednim miejscu będą stały puste.
Jaki drapak dla kotka zakupić?
W sprzedaży są dostępne przeróżne typy drapaków dla kotów.

Drapak przybierać kształt dywanika z sizalu, który jest niepodatny na zniszczenia a może służyć kotu jak przyjemne miejsce do drzemki. Jest to wówczas najskromniejsza opcja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Ciekawe są także drapaki dla kotów w postaci drewnianego słupka, postawionego na podstawce pionowo lub ukośnie, oplecionego tkaniną. Takie drapaki można kupić w cenach od stu złotych do nawet kilku tysięcy złotych, gdy są bardziej rozbudowane, ekskluzywne, zaopatrzone w siedziska, budy, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może stać na podłodze czy być przytwierdzony do ściany, a nawet do sufitu.

Drapak winien być dopasowany do wielkości pupila. Przeważnie drapaki dla kotów występują w kilku rozmaitych rozmiarach. W sprzedaży są zarówno dostępne drapaki dla kociąt i dla hodowli, i jeszcze drapaki nieprzemakalne, przeznaczone do umieszczania na zewnątrz, do wolier czy na balkony.

Na rynku typy drapaków dla kotów jest niesamowicie duża, mają one najróżnorodniejsze rozmiary, posiadają różnorodne funkcje oraz dodatki. Szukając drapak dla kota, kierujmy się po prostu swym stylem i upodobaniami pupila. Jeśli kot lubi więcej odpoczywać, dajmy mu drapak – dywanik albo fotel, jeżeli jest aktywny i dodatkowo lubi skakać, na pewno ucieszy się z drapaka z huśtawką powieszonego u sufitu.