Żwirek dla kota silikonowy – dlaczego należałoby go kupować?

Żwirek dla kota silikonowy – dlaczego należałoby go kupować?

Żwirek dla kotów

Żwirek dla kota to obligatoryjne wyposażenie kuwety. Istnieją różnorakie rodzaje żwirków dla kotów. Jakikolwiek z nich nadaje się zarówno do kuwety otwartej, jak i także krytej. Żwirek dla kota ma taki brak, iż niestety nie można do końca powstrzymać jego rozsiewaniu niedaleko kuwety plus przenoszeniu po mieszkaniu przez kota.
kup teraz żwirek dla kota https://www.krakvet.pl/zwirki-silikonowe-dla-kotow-c-622.html

Jaki żwirek dla kota?

Lekko jest do kuwety nasypać po prostu normalny piasek. Jednakże na rynku są dostępne różnorakie żwirki dla kotka, znacznie użyteczniejsze w przeznaczeniu.
Żwirki niezbrylające ogromnie przypominają pospolity piach. Są zdrowe dla kotków, które regularnie wychodzą na pole i dodatkowo przepadają gmerać w ziemi. Takie koty muszą mieć w kuwecie cokolwiek znajomego.

Wszak taki żwirek dla kota niezwykle prędko zaczyna odstraszająco pachnieć, gdyż nie ma możliwości odseparowania żwirku zatrutego moczem od zwykłego. Należy zmieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kotka zbrylający bentonitowy tworzy strukturę drobnych kamyczków. Im owe kamyczki są mocniejsze, tym żwirek mniej rozprzestrzenia się po pomieszczeniu.

Tymczasem tenże większy i dodatkowo grubszy jest mniej funkcjonalny. Kiedy kotek odda mocz na taki żwirek, wytwarza się grudka, którą można lekko usunąć z kuwety bez konieczności zmiany całej zawartości. Takie żwirki dla kota potrafią być bezzapachowe czy zapachowe. Wybór zapachów jest bogaty, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Klasyczne, trafne żwirki dla kota bentonitowe to: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact tudzież Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki zapachowe.
Żwirki dla kotów silikonowe zatrzymują mocznik, zaś wodę odparowują. Z kuwety można wyrzucać nieczystości na bieżąco, i cały żwirek wymieniać co jakieś 3 tygodnie. Niniejszy żwirek dla kota jest super ekonomiczny.

Gdy go wykorzystujemy, kuwetę powinniśmy umieszczać w przewiewnym polu, aby woda z moczu łatwiej odparowała. Niezmiernie uznane żwirki silikonowe to zatem Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do wyboru mamy również drewniany żwirek dla kotów. Jest on naturalny, biodegradowalny, można wyrzucać go do toalety. Taki żwirek wspaniale zobojętnia aromaty i także nie kurzy się tak, jak żwirek dla kota bentonitowy. Jego właściwością jest więc to, iż najbardziej ze jakichkolwiek żwirków przenosi się po domu. Na rynku występują żwirki dla kotka drewniane, które pod wpływem moczu rozpadają się. Są to na przykład Pigwa czy Super Pinio. Dzięki tymże żwirkom nie trzeba czyścić po każdym oddaniu moczu przez kotka.

Absorbery aromatu i dodatkowo neutralizatory

W sprzedaży są widoczne wyjątkowe absorbery zapachu i dodatkowo neutralizatory, jakie można dołączać w ograniczonej ilości do żwirku dla kotka. Neutralizatory tymże różnią się od absorberów, że mają zarazem właściwości sterylizujące.